Hoone seletuskiri

Kinnistu kogupind: 2040 m2
Ehitusalune pind:    565 m2
Sisemine neto pind: 776,3
Majaosade arv: 6

Omanik:
Räägu Arendus OÜ, Denis Kolomenski, tel. 5073660, denis@r19.ee

Ehitaja:
Magma OÜ/RAMAN OÜ
Ilja Jevlanov, projektijuht.

Arhitekt:
Sweco Project OÜ, Ahti Kooskora

Projekteerijad:
Sweco Project OÜ, Ahti Kooskora
Virtex OÜ, Kirill Jermilov
Geoinseneering OÜ, Mait Mets

Ehitusjärelevalve:
Amhold AS


Majad on lihtsa kujuga, suurte panoraamakendega, AEROC-plokist ning raudbetoonist vahelagedega. Välisseintele lisandub termoisolatsioon. Vundament on lahendatud vaiade ning rostvärgiga, mis tagab hea ja tugeva konstruktsiooni.

Hoonete energiaklass on B. Igas boksis on eraldi autonoomne gaasiküte ning soojustagastusega ventilatsioon. Igale majaosale on ette nähtud eraldi lepingud nii Tallinna Vee kui ka Eesti Energiaga. Seega ühistegevuseks jääb ainult kinnistu ühisosa heakord ning koristamine. Majade vaheseinad on samuti topelt AEROC-plokist õhkvahega. See eelkõige annab hea löögi- ja helipidavuse, ning samuti, kuna AEROC on hea soojapidavusega materjal, ei teki olukorda, kus üks naaber "kütab" teist. Sellega on teoreetiliselt võimalik talvepuhkusele minnes vähendada oma maja soojakulu ilma, et naabri jaoks see probleem oleks.

Hoov on kinnine. Igale majaosale on ette nähtud kaks parkimiskohta, kas hoovis, varju all või garaažis. Kõikides majades on saun ning kaminavalmidus (moodulkorsten). Lagede kõrgus on 2.80 m. Mõlemal korrusel on vesipõrandaküte. Aknad on hea soojus- ning mürapidavusega kolmekordsed saksa tüüpi klaaspakettaknad, U arv 0,9. II korruse trepihallides on ette nähtud katuse kuppelaknad, mis teevad trepihallid valgeks. Tänava ning sisehoovi poole jäävate akende klaasid on peegelefektiga, mis tagab privaatsuse. Trepid on puidust, osaliselt tammemassiivist, osaliselt tammespooniga kaetud ja roostevabade käsipuudega. Iga maja tagaküljele tuleb terrass.

Kinnistul kasvab väärtuslik kõrghaljastus, mis on sinna tekkinud aastakümned tagasi (tamm, kased, kastanid, kuused), mis säilitatakse. Igale majaosale on ette nähtud oma ainukasutuses olev maalapp maja tagumisel küljel. Hinna sees on krundi haljastus vastavalt piltidele. Ehitusega alustati 2015 septembris. Majad valmivad 2016 suvel!